filtry do wody do kranu

Codzienna pielęgnacja i makeup. Czego używasz na co dzień? Które produkty najlepiej Ci się sprawdziły? Polecamy marki, recenzujemy kosmetyki.
Paweł12333

filtry do wody do kranu

Post autor: Paweł12333 »

Witam, stosowaliście kiedyś filtry do wody do kranu? Wkład filtrujący usuwa z wody ponad 70 różnych zanieczyszczeń, w tym: chlor i pochodne chloru, metale ciężkie, lotne związki organiczne oraz THMy. Uważacie, że picie wody z kranu jest bezpieczne?
Mańka

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Mańka »

No cóż, zdania na ten temat są podzielone. Mnie osobiście woda z kranu nie do końca smakuje. Osobiście stosuję filtr montowany pod zlewem, gdzie wkłady wymienia się raz w roku :) Mam filtr przepływowy, składający się z 3 wkładów - mechaniczny, węglowy i membrana ultrafiltracyjna, która zatrzymuje bakterie i bardzo małe zanieczyszczenia, a jednocześnie pozostawia minerały w wodzie. Polecam, bo woda zdrowa, maksymalnie czysta, smaczna... :)
https://www.krainawody.pl/767-filtr-eco ... pou-3.html
Grażyna

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Grażyna »

My kupiliśmy z mężem filtry do wody https://aquasystem.pl/ Teraz nie musimy kupować wody butelkowanej ,co jest o wiele zdrowsze ,bo nie pijemy wody z plastikowych butelek. Mamy niestety twarda wodę w domu więc taki filtr jest zbawienny. Dużym plusem jest to zę mozemy pić ją bezpośrednio z kranu.
Rafał

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Rafał »

Myślę, że taki filtr do wody z kranu, nie zawsze jest potrzebny. Wystarczy, że zrobicie badanie wody w tym miejscu https://www.zbadamywode.pl/content/8-czeste-pytania. Regularne badanie wody pozwali Ci upewnić się, że woda, której na co dzień używasz do picia, higieny osobistej i wykonywania wielu innych czynności posiada odpowiednie parametry i jest bezpieczna dla Twojego zdrowia.
Baśka22

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Baśka22 »

Ja mimo wszystko stawiam na sprawdzoną wodę źródlaną najwyższej jakości zamiast filtrowanej kranówy. Jeżeli chcesz pić zdrową i dobrą wodę to według mnie nie ma się nad czym zastanawiać tylko trzeba zamówić sobie http://iwoniczanka.pl/ do domu. Nie tylko zdrowsza ale i ekologiczna bo w zwrotnych szklanych butelkach i z dostawą do domu. Nie chcesz wody to zamów soki lub nektary z ich oferty.
Mańka

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Mańka »

Rafał pisze: ↑03 mar 2021, 20:49 Myślę, że taki filtr do wody z kranu, nie zawsze jest potrzebny. Wystarczy, że zrobicie badanie wody w tym miejscu https://www.zbadamywode.pl/content/8-czeste-pytania. Regularne badanie wody pozwali Ci upewnić się, że woda, której na co dzień używasz do picia, higieny osobistej i wykonywania wielu innych czynności posiada odpowiednie parametry i jest bezpieczna dla Twojego zdrowia.
Jasne , że tak, zgadzam się. Jeśli woda z kranu jest z wodociagu i odpowiada użytkownikom w smaku czy zapachu, to jak najbardziej to najlepsze rozwiązanie do picia. Jednak smak czy zapach wody z kranu nie zawsze każdemu odpowiada. Moja woda ma np. okropny zapach chloru i bez filtra nie dałabym rady jej pić, a nie chciałam kupować dalej plastiku po nic. Dlatego filtr od Ecoperla to był strzał w 10 :)
Awatar użytkownika
Kamila93
Posty: 147
Rejestracja: 31 paź 2019, 14:45

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Kamila93 »

Witam, zastanawiam się nad badaniem wody pitnej. Zależy mi na tym, aby zainwestować w takie badania https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... ania-wody/ Co o tym sądzicie ? Chętnie poznam wasze zdania za i przeciw. Proszę o wasze opinie. Pozdrawiam.
Aruś77

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: Aruś77 »

Paweł12333 pisze: ↑20 sty 2021, 12:10 Witam, stosowaliście kiedyś filtry do wody do kranu? Wkład filtrujący usuwa z wody ponad 70 różnych zanieczyszczeń, w tym: chlor i pochodne chloru, metale ciężkie, lotne związki organiczne oraz THMy. Uważacie, że picie wody z kranu jest bezpieczne?
Nie stosowałem czegoś takiego. Nie miałem z tym do czynienia.
____
angelsoffire.pl
vicek

Re: filtry do wody do kranu

Post autor: vicek »

Aby zapewnić czystość wody pitnej, inwestycja w wysokiej jakości jonizatory wody jest kluczowa. Dzięki niezawodnemu filtrowi możesz cieszyć się wodą wolną od szkodliwych substancji i zanieczyszczeń, zachowując jednocześnie orzeźwiający i rześki smak.
ODPOWIEDZ