Domki drewniane

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Aniko6
Posty: 88
Rejestracja: 14 gru 2018, 16:15

Domki drewniane

Post autor: Aniko6 »

Witajcie ! Moi drodzy mam do Was pytanko :) Gdzie kupiliście swoje domki drewniane na działce? Szukam jakiegoś sprawdzonego wykonawcy. Może ktoś korzystał z usług tej firmy http://www.domki-juland.pl/? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
bodis
Posty: 95
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:39

Re: Domki drewniane

Post autor: bodis »

Wykonując samodzielnie takie domki można naprawdę sporo zaoszczędzić. Pomyślcie o tym. Wystarczy znaleźć dobry tartak w okolicy, kupić deski i poświęcić na to weekend. Można w ten sposób wydać tylko połowę, a jednocześnie mieć taki domek na działce, o jakim marzymy. Jeśli szukacie tartaku w województwie małopolskim, to wystarczy wpisać w wyszukiwarką hasło " tartak małopolska ", aby znaleźć ciekawe namiary.
Awatar użytkownika
starucha
Posty: 57
Rejestracja: 17 sie 2020, 21:25

Re: Domki drewniane

Post autor: starucha »

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.
Kaśka22

Re: Domki drewniane

Post autor: Kaśka22 »

Ja zamiast domków drewnianych wolę inne rozwiązanie a mianowicie domki mobilne jak te z oferty https://ecomobilehome.pl/ Mogę sobie taki postawić co roku w innym miejscu i poznawać nowe rejony a z zwykłym drewnianym tak nie zrobię. Poza tym na pewno znajdę chętnych na wynajem więc inwestycja mi się zwróci szybko.
radekk

Re: Domki drewniane

Post autor: radekk »

Obróbka drewna to przede wszystkim urządzenia. Bez nich, a przede wszystkim bez ich jakościowych wyborów, trudno jest podjąć jakiekolwiek działania w tej branży, które mogłyby zakończyć się sukcesem. Dlatego zajrzyj na stronę producent suszarni https://www.ventech.pl/ i poznaj dostępne modele urządzeń.
ODPOWIEDZ