Jak przepisać mieszkanie?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Calypso88
Posty: 80
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:24

Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: Calypso88 »

Hejoo ;) Słuchajcie jest taka sprawa, Czy ktoś z Was już kiedykolwiek przepisywał mieszkanie lub dom? jak wyglądają takie formalności? Bo narazie oglądam sobie co nieco na stronie kancelarii http://www.notariusz-brzesko.pl Ile mniej więcej płaciliście?
Awatar użytkownika
urodziwa
Posty: 38
Rejestracja: 26 maja 2020, 11:11

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: urodziwa »

Właśnie zastanawiam się czy zapis w testamencie może zawierać już kwestię mojego mieszkania. Wiecie sprawy w banku itp. Z drugiej strony nie chce zostawiać moje dzieci z tym po mojej śmierci.
mnł

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: mnł »

Nie wiem dokładnie jak wygląda wasza sytuacja, ale najprościej jest przejść się do notariusza, albo chociaż zadzwonić i zapytać się co przygotować i z czym przyjść do takiego specjalisty, by tego przepisania dokonać. My wszelkie czynności notarialne, w tym opisy nieruchomości wykonujemy u pani notariusz Katarzyny Grzybowskiej, która swoją kancelarię notarialną ma w Szczecinie http://www.notariusz-grzybowska.pl/zakres_uslug.html. Ona ma kompleksowa ofertę, szeroki zakres usług, jest to rzetelny notariusz z doświadczeniem, polecam.
Awatar użytkownika
mordka31
Posty: 432
Rejestracja: 22 mar 2019, 17:52

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: mordka31 »

Przede wszystkim potrzebny będzie dobry notariusz, który umieści wszelkie informacje na akcie, a dodatkowo przeprowadzi Cię przez cały proces zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami. Polecam skorzystać z usług https://notariusz-stawowa.pl/. Pani notariusz to osoba o wysokiej wiedzy w temacie, więc na pewno będzie pomocna przy tego typu działaniach.
Awatar użytkownika
pannica
Posty: 197
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:20

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: pannica »

Jak najbardziej takie sprawy zdecydowanie najlepiej jest zawrzeć w testamencie. Ogólnie o tym jak taki testament sporządzić napisano w https://prawoprosto.pl/jak-sporzadzic-testament/ i muszę przyznać, że dla mnie jest to niezwykle ważna kwestia. Tym bardziej, że w końcu ten dokument musi być prawnie umocowany.

wieszak na telewizor lg
pałcia

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: pałcia »

Powinniście sprawdzić sobie świetne biura nieruchomości z Zachodniopomorskiego. Na stronie https://www.dobryadres.pl/ znajdziecie sobie całą listę biur, więc koniecznie posprawdzajcie oferty. Może któreś będzie miało to, czego szukasz.
hiczungł

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: hiczungł »

W tym przypadku konieczne będzie skorzystanie z pomocy notariusza. W moim przypadku absolutnym fachowcem w tej dziedzinie okazał się https://notariuszchwialkowski.pl/czynnosci-notarialne . Udzielił mi on wsparcia w realizacji aktu notarialnego, ktory to bł konieczny przy przepisaniu mieszkania.
Awatar użytkownika
gaster
Posty: 138
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:52

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: gaster »

W tym celu warto aby był notariusz, u nas zakup domu był poprzez agencję nieruchomości Świdnica https://www.alfaswidnica.pl/ i od razu była od nich zapewniona pomoc. Notariusz Świdnica bardzo nam pomógł przy kupnie domu i przy całej umowie, pamiętajcie, że warto korzystać z takiej pomocy.
Awatar użytkownika
mordka31
Posty: 432
Rejestracja: 22 mar 2019, 17:52

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: mordka31 »

Temat testamentu jest trudny i nikt nie chce myśleć o swojej śmierci, ale mimo wszystko warto uporządkować sprawy spadkowe, szczególnie w rodzinach patchworkowych, które są coraz częściej spotykane. Porady prawne online dają możliwość konsultacji z radcami prawnymi i prawnikami, którzy pomogą sporządzić odpowiednie pismo
Anita Ł.

Re: Jak przepisać mieszkanie?

Post autor: Anita Ł. »

4 lata temu przepisywałam mieszkanie i najpierw poczytałam w internecie. Znalazłam serię artykułów na stronie

Kod: Zaznacz cały

https://www.prawo-mieszkaniowe.info/mieszkanie_spoldzielcze,3,k.html
dzięki którym podjęłam odpowiednią decyzję. Trzeba tu brać kilka rzeczy pod uwagę, jak własny interes i interes obdarowanego. Wyczytałam że aby zabezpieczyć siebie najlepiej zrobić darowiznę z dożywociem, aby nie martwić się później o swój byt i aby obdarowany, w moim przypadku córka nie musiała wypłacać po mojej śmierci pozostałym dzieciom zachowku. Są również inne opcje przepisania, zadałaś ogólne pytanie, także poszukaj, powinnaś znaleźć coś dla siebie, jeżeli nie skorzystaj z indywidualnych porad prawnych w serwisie..
ODPOWIEDZ