Pokój muzyczny

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
elena
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:38

Pokój muzyczny

Post autor: elena »

Witam. Planujemy stworzyć w domu tzw. pokój muzyczny. Wszyscy w rodzinie kochają muzykę, ale każdy z nas ma inny gust. Chcemy więc stworzyć miejsce, w którym będziemy mogli słuchać muzyki, jednocześnie nie przeszkadzając innym. W co wyposażyć taki pokój? Czy ma ktoś takie miejsce u siebie w domu?
Awatar użytkownika
klara
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2019, 9:50

Re: Pokój muzyczny

Post autor: klara »

Podstawą w takim pokoju będzie dobra akustyka i odpowiednie nagłośnienie. Jeśli chodzi o akustykę to moim zdaniem przydadzą się elementy takie jak np. https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pan ... styczne-2/ absorbery akustyczne czy pułapki pasowe. Co do nagłośnienia to są również specjalistyczne firmy, które pomogą Ci wybrać sprzęt. Ale może jeszcze ktoś doradzi w temacie.
Awatar użytkownika
kalimera
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2019, 14:14

Re: Pokój muzyczny

Post autor: kalimera »

A skąd bierzecie muzykę, której słuchacie? Czy zawsze kupujecie sobie płyty czy może ściągacie muzykę z jakiegoś źródła? Słyszałam, że piosenki można ściągać sobie z tej stronki - http://www.imp3.pl/, zarówno w formie mp3 jak i teledysków. Widziałam, że jest tam całkiem spora baza utworów, których lubię słuchać na co dzień podczas gotowania obiadu, relaksu czy spacerów po mieście.
Awatar użytkownika
kamilla
Posty: 173
Rejestracja: 14 mar 2019, 0:25

Re: Pokój muzyczny

Post autor: kamilla »

U siebie niestety nie mam takiego pokoju który bym mogła przeznaczyć na pokój muzyczny także domownicy sobie musimy jakoś radzić. Ale z takimi urządzeniami jak https://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_mp3_i_mp4/p:Apple.htm nie ma z tym najmniejszego problemu. Można sobie wgrać dowolne piosenki (odtwarzacze mają ogromną pojemność) i słuchać naprawdę wszędzie. Nawet podczas biegania. Takie odtwarzacze są niezawodne.
ODPOWIEDZ