Recykling pianki EPS przez rządowe i publiczne centra recyklingu

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
haileechen
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Recykling pianki EPS przez rządowe i publiczne centra recyklingu

Post autor: haileechen »

Jeśli chodzi o recykling pianki EPS, wielu firm recyklingowych niechętnie akceptuje usuwanie takich piankowych śmieci. Ze względu na dużą objętość i niską gęstość pianki eps recykling nie jest opłacalny. Skąd więc taki wniosek, a kto ostatecznie przejmie odpowiedzialność za recykling pianki EPS,http://www.recykling-styropianu.pl/Komp ... -C200.html?

Co sprawia, że ​​recykling pianki EPS jest tak drogi

Po pierwsze, pianka EPS do gastronomii nie jest czysta, sucha i nienaruszona, ale podmioty zajmujące się recyklingiem nie chcą, aby jej produkty były takie. Aby zapobiec gniciu resztek jedzenia, zakłady recyklingu muszą je wyczyścić w ciągu 24 godzin od wejścia do kosza.


Po drugie, ponieważ ponad 95% materiału pianotwórczego stanowi powietrze, co czyni go lekkim, co oznacza, że ​​podmioty zajmujące się recyklingiem muszą transportować wszystkie te zajmujące dużo miejsca materiały do ​​swoich obiektów, a aby ta operacja była opłacalna, duże ilości EPS będzie wymagane. Jednak w Stanach Zjednoczonych jest około 250 milionów ton stałych odpadów komunalnych, a mniej niż 1% to pianka EPS.

Wkład publicznych centrów recyklingu

Biorąc pod uwagę wskaźnik zwrotu z inwestycji, wielu recyklerów rezygnuje z recyklingu pianki EPS. Gdzie więc trafią odpady z pianki EPS „białe zanieczyszczenia” i zostaną usunięte?


W ostatnich latach zauważamy, że organizacje rządowe i samorządowe zwracają coraz większą uwagę na ochronę środowiska. Dla lepszego środowiska życia mieszkańców rząd zaczął ponosić odpowiedzialność za recykling pianki EPS.

Dobrym przykładem jest St. Vincent de Paul w Oregonie, USA, jest to zewnętrzne centrum recyklingu non-profit. W 2016 roku nauczyli się trudności w recyklingu pianki EPS, kiedy żaden recykler w swoim hrabstwie nie akceptuje tego materiału. Najpierw zorganizowali zagęszczacz do recyklingu pianki i opracowali program recyklingu EPS. Pół roku później program pomógł stworzyć 5 ofert pracy dla społeczeństwa i poddać recyklingowi piankę EPS za ponad 400 000 funtów.

W Ameryce Północnej, oprócz św. Wincentego a Paulo, wiele innych organizacji rządowych również przyczynia się do recyklingu pianki EPS z sercem i obowiązkiem. Podobnie jak hrabstwo Tillamook, położone w amerykańskim stanie Oregon. Region Niagara, gmina regionalna obejmująca dwanaście gmin południowego Ontario w Kanadzie; oraz Calgary, główny organ zarządzający i legislacyjny Miasta Calgary.

Nawet dzisiaj ludzie nadal będą wskazywać, że koszt recyklingu pianki EPS, jej oddzielenia, wysyłki, czyszczenia i przetworzenia po prostu nie był wart pieniędzy i wysiłku. Jednak, gdy naprawdę zrozumiesz, jak bardzo wyrzucona na wolności biała pianka EPS wywiera wpływ na środowisko lądowe i morskie, zrozumiesz, czy wysiłki rządu i centrów recyklingu są tego warte.