rozwód małżeństwa kościelnego

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
izka2
Posty: 130
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:22

rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: izka2 »

Chciałabym uzyskać rozwód ale nie tylko cywilny a również kościelny, czytałam na stronie kancelarii jaką jest http://adwokatkoscielny.pl że taki rozwód jest jak najbardziej możliwy, jednak nie mam nikogo znajomego kto by przez ten proces przechodził. Czy ktoś z was może przeszedł rozwód kościelny i może mi coś podpowiedzieć na co się przgotować?
Awatar użytkownika
melodyjka8
Posty: 37
Rejestracja: 29 sty 2020, 16:58

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: melodyjka8 »

W takich sprawach zdecydowanie wolę udać się do prawnika. Według mnie to najlepsza z możliwych opcji bo dowiesz się co możesz w sądzie wygrać. Nie wiem czy to gdzieś koło Ciebie, ale kancelaria Sobczak Maciejewska to bardzo dobre rozwiązanie. Obie Panie mają konkretne doświadczenie, którym mogą się z Tobą podzielić.

duże narożniki tapicerowane
Awatar użytkownika
Alexandia73
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020, 12:22

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: Alexandia73 »

Kuzynka się rozwodziła, chociaż... rozwód to nie do końca trafne określenie, gdyż kościół katolicki nie uznaje rozwodów. Można natomiast unieważnić małżeństwo zgodnie z prawem kanonicznym. Niestety jest to długotrwały proces, który może ciągnąć się latami. A do tego - kosztowny. Pierwsze kroki musimy skierować do kurii, gdzie składamy tak zwaną skargę małżeńską. Jej wzór możemy dostać w kurii lub od proboszcza. Po złożeniu dokumentów zostanie powołany Sąd Biskupi, który jako jedyny może unieważnić nasze małżeństwo.

Aleksandra,
maglownica BMW
Awatar użytkownika
lila
Posty: 210
Rejestracja: 20 cze 2019, 20:43

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: lila »

Nie podejmujcie decyzji zbyt pochopnie. Małe kłotnie nie powinny doprowadzać do rozwodów. Jeśli o mnie chodzi, to należymy pod parafię http://www.parafialadek.pl/ gdzie też należymy pod zgromadzenia chrześcijańskie. Takie spotkania z braćmi i siostrami, zawsze dodają nam nową siłę do działania.
Awatar użytkownika
Calypso88
Posty: 80
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:24

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: Calypso88 »

Taki rozwód, a w zasadzie unieważnienie małżeństwa może bardzo dlugo trwać. Nawet latami. jak rozwiodłam sie spierwszym mężem to najpierw było sądownie, wtedy też miałam adwokata panią Magdalenę Grześkowiak, która swoją drogą bardzo mi pomogła. Potem skladasz odpowiednie papiery do Kurii. Też potem korzystałam z pomocy różnych osób. W ten sposób uwolniłam sie na dobre od byłego męża.
Awatar użytkownika
argentynka
Posty: 148
Rejestracja: 08 kwie 2020, 10:27

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: argentynka »

Jeśli w rodzinie, małżeństwie pojawiła się przemoc, sporo może dać założenie Niebieskiej Karty - tutaj znajdziecie więcej informacji. To powinno pomóc podczas rozwodu, zwłaszcza z orzeczeniem o winie.
Awatar użytkownika
dlugopis34
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:23

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: dlugopis34 »

To prawda, że rozwód może długo trwać. Myślę, że z tego względu najlepiej skorzystać z pomocy adwokata. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://poznanrozwod.pl/. To Kancelaria z Poznania. Myślę, że skorzystanie z takich usług ma szczególnie znaczenie jeśli zależy na na oświadczeniu o winie drugiej strony. Warto zapoznać się z ofertą.
Awatar użytkownika
asmakt5
Posty: 22
Rejestracja: 30 gru 2019, 22:05

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: asmakt5 »

Wydaje mi się, że jeśli tematyka kościelna i ogólnie chrześcijaństwo w jakimś stopniu was interesuje, powinniście zajrzeć na tę stronę http://www.parafiachelmce.pl/ . Jest tu na prawdę sporo ciekawych i wartych uwagi informacji na ten temat, które jak najbardziej powinny was zainteresować
Awatar użytkownika
pannica
Posty: 197
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:20

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: pannica »

Akurat w tych kwestiach się nie wypowiadam, gdyż nie bardzo wiem jak wygląda kwestia rozwodu kościelnego. W przypadku rozwodu cywilnego warto jest zapoznać się z wpisem https://prawoprosto.pl/jak-przeprowadzic-rozwod/ gdzie dokładnie zostało opisane jak taki rozwód się przeprowadza.
Awatar użytkownika
kamila
Posty: 99
Rejestracja: 20 lut 2020, 13:24

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: kamila »

Pamiętajcie o tym, że wartość rodziny jest nie do podważenia. Warto zaufać Bogu, kryzysy w końcu wszędzie się zdarzają. Na stronie mojej parafii http://parafiaspycimierz.org.pl/ znajdziecie ciekawe artykuły właśnie na ten temat.

dieta aminokwasowa
Awatar użytkownika
wiola
Posty: 316
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:17

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: wiola »

Nie można się poddawać. Rozwód to pójście na łatwiznę. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zawierzenie Bogu - wtedy na pewno poradzicie sobie ze wszystkimi problemami :) Więcej wiary Kochani! Od siebie mogę polecić chociażby tę stronę http://domowykosciol.bialystok.pl/ - to jedna z moich ulubionych, każdego dnia tutaj zaglądam i czytam publikacje, które dodają mi siły i wiary.

omega krill
kajła

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: kajła »

Osobiście nie wiem czy nie jest łatwiejszy zwykły rozwód w sądzie. Możecie wziąć pod uwagę pomoc z Kancelarii Sobczak Maciejewska Zając. W tej kwestii byłabym pewna, że takie osoby będą w stanie wam pomóc. Prawo potrafi być zawiłe, lepiej się wspomóc doświadczonymi osobami.
Awatar użytkownika
gras
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2020, 16:19

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: gras »

Przy rozwodzie również korzystałem z pomocy adwokata. W takich sprawach nie ma co ryzykować. Nawet jak się wydaje, że wszystko powinno gładko przejść, to potem może różnie być. Bardzo doceniam pomoc adwokata Łukasza Węgłowskiego z kancelarii Węgłowski w Szczecinie. Czuwał nad wszystkim, a ja byłem spokojniejszy. O ile można być spokojnym w trakcie rozwodu po kilku latach małżeństwa.
żabka

Re: rozwód małżeństwa kościelnego

Post autor: żabka »

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto się rozwodzi, jest stworzenie pozwu rozwodowego online pod tym adresem: https://i-rozwod.pl/mediacja-a-wplyw-na ... y-o-rozwod . Proponuję udać się tam i rzucić okiem, ponieważ może to oszczędzić wiele nerwów.
ODPOWIEDZ