Uzależnienie

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Łukasz

Uzależnienie

Post autor: Łukasz »

Cześć! Mój brat poprosił mnie o pomoc, jego kolega uzależnił się od narkotyków, a konkretnie wciągał koks. Umówiliśmy dla niego wizytę w ośrodku dla uzależnionych Forest, a skłonił nas do tego widok wielu pozytywnych komentarzy byłych pacjentów. Nie żałujemy wydanych pieniędzy, terapia na prawdę skuteczna, a kolega nawet nie myśli, żeby znów wciągnąć.
Moariń

Re: Uzależnienie

Post autor: Moariń »

To bardzo ważne, że chce się leczyć, to już jest naprawdę połowa sukcesu. Ja akurat mogę polecić dobry ośrodek, jeśli ktoś z Państwa szuka pomocy w walce z alkoholizmem. W Krakowie jest ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl/uslugi/ pięknie położony, eleganckie pokoje i przede wszystkim, fachowa pomoc.
Michał25

Re: Uzależnienie

Post autor: Michał25 »

Polecam bardzo serdecznie ośrodek https://terapia-totu.pl/osrodek to tutaj można zapisać swoje dziecko czy młodzież na odpowiednie terapie. Pracują tutaj sami specjaliści z dużym doświadczeniem także naprawdę można ich zaufać. Zobaczcie na stronę tam znajdziecie wszystkie informacje i całą ich ofertę.
Śnieżka

Re: Uzależnienie

Post autor: Śnieżka »

Zwykle uzależnienie od alkoholu zaczyna się tak samo. Od jednego drinka, kieliszka wina czy piwa. Z początku wydaje się niegroźne. Problem pojawia się gdy zaczynamy odczuwać wewnętrzny przymus sięgnięcia po alkohol, utratę kontroli nad ilością wypijanego alkoholu, zwiększoną tolerancję, uporczywe myśli i koncentrowanie się na piciu, szukanie okazji do picia. Polecam szerzej zapoznać się z tematem https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/cz ... a-od-piwa/
maśka

Re: Uzależnienie

Post autor: maśka »

Zapiszcie sie na leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ Uzależnienia to nasza słabość, uciekamy od problemów. Nie jestemy na tyle silni by wyjsc z tego. Ciagle wmawiamy sobie,ze damy rade,ze nie jestem uzalezniony dopuki nie trafi kosa na kamien. Wtedy widac, ze jest problem.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Posty: 31
Rejestracja: 20 lut 2020, 11:15

Re: Uzależnienie

Post autor: Gwiazdka »

Z takich prywatnych placówek leczniczych to najbardziej polecałabym ośrodek terapii uzależnień Lewin. Znajomy zgodził się tam na odwyk i z tego co się dowiedziałam. to jest bardzo zadowolony. Panują tam doskonałe warunki dla osób w nałogu, a personel jest bardzo zaangażowany w pomoc podopiecznym. Może warto pomyśleć właśnie tym miejscu na leczenie.
Awatar użytkownika
ber002
Posty: 193
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:35

Re: Uzależnienie

Post autor: ber002 »

No niestety jakiś czas temu zabrano mi prawo jazdy, a powodem jest kolizja drogowa będąca moją winą i niestety niezerowy wynik na alkomacie. W każdym razie dowiedziałem się, że jest możliwość skrócenia zakazu i w tej kwestii warto skontaktować się z doradcami. Ja polecam Wam - https://jazdapopijaku.pl/ adwokat jazda po alkoholu.
Awatar użytkownika
truvo
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:18

Re: Uzależnienie

Post autor: truvo »

Prawda jest taka, że czym prędzej trzeba się leczyć, ja odkąd poszedłem na terapię do gabinetu https://psychoterapeutagdynia.pl/terapi ... en-gdynia/ zrozumiałem, że nie potrzebnie czekałem tak długo żeby przyznać się do mojego koszmarnego uzależnienia jakim był alkohol. Teraz każdego dnia jestem trzeźwiejszy i nigdy nie chcę do tego wracać!
Awatar użytkownika
gaster
Posty: 138
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:52

Re: Uzależnienie

Post autor: gaster »

Jeśli masz problem z jakimś uzależnieniem, to zapisz się na terapię do ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ jest to ośrodek prywatny ze świetnymi specjalistami. Korzystałem z ich pomocy i teraz nie ruszam już alkoholu ani innych rzeczy, które były dla mnie zaspokojeniem.
łado

Re: Uzależnienie

Post autor: łado »

alkoholizm jako choroba cywilizacyjna która dotyka coraz większy odsetek Polaków jest stosunkowo łatwe do rozpoznania i doboru leczenia. największym wyzwaniem dla chorego jest jednak uświadomienie sobie zaistnienia problemu i podjęcia walki z nałogiem. Dlatego też jeśli decydujemy się na leczenie to warto zapisać się na terapię do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo

killstar bluza
Beniuśka24

Re: Uzależnienie

Post autor: Beniuśka24 »

Alkohol rozluźnia imprezy, kolacje, ale gdy przychodzi naużywanie alkoholu pojawia się problem. Ogromny problem, z którym ciężko jest sobie poradzić. Potrzebujemy odpowiedniej pomocy np. ośrodka terapii uzależnień Nefo, który oferuję profesjonalną pomoc.
Uśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Uśka »

Alkohol, narkotyki czy dopalacze to zgubny proces naszego istnienia. Oczywiście wszystko jest dla ludzi ale co tygodniowe imprezy czy piwka wieczorami bez których nie wyobrażamy sobie zakończenia dnia to już uzależnienie. Jeżeli macie problem z uzależnieniem to polecam Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie

Post autor: uzależnienie32 »

Ja chciałam w szybki sposób zmienić wnętrze mojego przedpokoju trafiłam na stronę fototapeta na wymiar . Nie tylko ja nie zdawałam sobie sprawy z faktu że taka zmiana może tak wiele zmienić w pomieszczeniu. Dzięki fototapety na wymiar która wybrałam moje mieszkanie stało się bardziej nowoczesne, przestronne. . Można powiedzieć że takie tapety dodaja uroku.
Awatar użytkownika
Karcia
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2020, 14:15

Re: Uzależnienie

Post autor: Karcia »

Z tego co słyszałam to jednym z najlepszych jest Ośrodek Terapii Mental Relax House. Warto by było do nich zadzwonić i umówić się na spotkanie. Ich misją jest niesienie pomocy uzależnionym oraz ich rodzinom. Podopieczni są zadowoleni z warunków, jakie tam panują.
Awatar użytkownika
Kamila93
Posty: 147
Rejestracja: 31 paź 2019, 14:45

Re: Uzależnienie

Post autor: Kamila93 »

Alkoholizm może przybierać różne oblicza, załóżmy scenariusz:
np. W nagrodę za długi dzień, męczący tydzień, miły wieczór... Niby nic – lampka wina, może dwie. Czy samotne picie alkoholu może być przyczyną alkoholizmu? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/pi ... amotnosci/ Polecam się zapoznać.
Różana

Re: Uzależnienie

Post autor: Różana »

Alkohol i narkotyki to używki, które błędnie postrzegane są jako te, dzięki którym możemy się lepiej bawić. W rzeczywistości możemy jedynie się uzależnić i zniszczyć sobie życie jak to zrobił mój brat. Długo walczyliśmy o to by zgodził się na leczenie i zrozumiał swój błąd.. Niebawem kończy terapię w ośrodku Forest i mam nadzieję, że nigdy już nie tknie tego świństwa.
Róża

Re: Uzależnienie

Post autor: Róża »

To bardzo poważne kwestie, dlatego też zamiast samodzielnie starać się walczyć o powrót do trzeźwości, zdecydowanie lepiej byłoby skorzystać ze wsparcia specjalistów. Wiem, że na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ możecie znaleźć terapeutów, którzy pomogą Wam stanąć na nogach. Pomyślcie nad tym już teraz!
Maruś24

Re: Uzależnienie

Post autor: Maruś24 »

Karcia pisze: ↑18 cze 2021, 16:24 Z tego co słyszałam to jednym z najlepszych jest Ośrodek Terapii Mental Relax House. Warto by było do nich zadzwonić i umówić się na spotkanie. Ich misją jest niesienie pomocy uzależnionym oraz ich rodzinom. Podopieczni są zadowoleni z warunków, jakie tam panują.
Według mnie każdy ośrodek jest dobry. Alkohol niszczy zdrowie, dlatego też warto iść do każdego ośrodka.
____
esperal szczecin
Boreź

Re: Uzależnienie

Post autor: Boreź »

Łukasz pisze: ↑24 sty 2021, 15:13 Cześć! Mój brat poprosił mnie o pomoc, jego kolega uzależnił się od narkotyków, a konkretnie wciągał koks. Umówiliśmy dla niego wizytę w ośrodku dla uzależnionych Forest, a skłonił nas do tego widok wielu pozytywnych komentarzy byłych pacjentów. Nie żałujemy wydanych pieniędzy, terapia na prawdę skuteczna, a kolega nawet nie myśli, żeby znów wciągnąć.
Jeśli mieszkacie w Warszawie lub w miarę macie jak dobrze dojechać to polecam się zgłosić do centrum Medyczny Detox, wyciągnęli z narkotyków mojego przyjaciela
kryśka

Re: Uzależnienie

Post autor: kryśka »

Sama odbyłam nie tak dawno leczenie alkoholizmu w https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ . Nawet nie spodziewałam, że w końcu uda mi się wyjść z nałogu. Na szczęście w tej klinice otrzymałam wielkie wsparcie i pomoc, dlatego bardzo się cieszę, że najgorsze mam już za sobą.
Bóbr

Re: Uzależnienie

Post autor: Bóbr »

Jeżeli mogę wam coś doradzić, to słyszałam bardzo pozytywne opinie o ośrodku leczenia uzależnień Borowik. Moja koleżanka odbyła tam leczenie oraz detoksykację, ponieważ miała problem z zażywaniem narkotyków ciężkich. Tam pomogli jej rozpocząć na nowo życie bez nałogu i odzyskać z powrotem kontrolę nad własnym życiem.

winda wymiary minimalne
alicjages

Re: Uzależnienie

Post autor: alicjages »

Uzależnienie, nie tylko do alkoholu, ale także od narkotyków lub innych substancji warto leczyć w odpowiednim ośrodku. Leczenie uzależnień Wrocław jest czasochłonne, ale warto walczyć o lepsze życie.
ODPOWIEDZ